Havaalanına sürpriz misafir!

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

ATA uçağı bozulunca Başbakan Erdoğan havalimanında 4 saat zorunlu misafir oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzon'a gitmeyi planlayan Başbakan Erdoğan "ATA" uçağının arıza yapması nedeniyle havalimanında yaklaşık 3,5 saat zorunlu misafir oldu.
Dün gece İstanbul'a gelen Başbakan Erdoğan günü Üsküdar'daki evinde geçirdi. Öğleden sonra evinden çıkan Başbakan Erdoğan Atatürk Havalimanı'na geçti.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Trabzon'a gitmeyi planlıyordu. Ancak Başbakanlık'a ait "ATA" uçağının arıza yaptığı bilgisi kendisine ulaştırıldı. Erdoğan da kendisini uğurlamak üzere havalimanına gelen İstanbul Valisi Muaemmer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu ile VİP bölümünde sohbet etmeye başladı. Arızanın giderilmeyeceğinin ortaya çıkması üzerine Erdoğan'ın yurtdışı gezilerinde kullandığı "ANA" uçağının çağrılmasına karar verildi. "ANA" uçağı Esenboğa Havalimanı'ndan kalkarak İstanbul'a getirildi.

Başbakan Erdoğan bu sırada Vali Güler, Topbaş ve Müezzinoğlu ile yemek yemek istedi. Bunun için Havalimanında bulunan AirPort Otel'den VIP salonuna masalar ve sandalyeler taşındı. Daha sonra garsonlar, balık ve diğer yemekleri Erdoğan ve beraberindekilere servis yaptı. Saat 14:45'ten beri havalimanında bekleyen Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan "ANA" uçağı ile saat 18:20'de Trabzon'a hareket etti. Erdoğan'ın Trabzon'da Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın oğlunun düğününe katılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious