Havaalanı'na yıldırım düştü

Havaalanı'na yıldırım düştü.5723
  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Samsun-Çarşamba Havaalanı hava seyir sefer cihazlarına yıldırım düşmesi sonucu, alana uçak inişinin dün geceden bu yana durdurulduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havaalanı Meydan Müdürü Ahmet Aydın, havaalanında bulunan VOR istasyonu (yön bulma istasyonu) ile uçakların inişine yön veren ve havaalanının bulunduğu alanı gösteren DME ile NDB radyo frekans tanıtımı yapan cihazların antenlerine dün gece yağan sağanak yağış sırasında yıldırım düştüğünü belirtti.

Dün gece şiddetli yağışla birlikte çok sayıda yıldırımın düştüğünü ve cihaza zarar verdiğini anlatan Ahmet Aydın, "Dün geceden bu yana havaalanına 1'i yurtdışı olmak üzere toplam 6 uçak iniş yapamadı" dedi. Dün gece Samsun'a inmeye çalışan uçakların Ankara Havaalanı'na inmek zorunda kaldığı öğrenildi.

Uluslararası yayınla havaalanının sorununu ve arızaları gereken tüm yerlere bildirdiklerini belirten Aydın, "Şu anda onarım çalışmalarımız sürüyor. Süre konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. En kısa sürede tamamlanmasını arzu ediyoruz" diye konuştu. Ahmet Aydın, arıza giderilene kadar alana uçakların inişinin durdurulduğunu ve arızanın giderilmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious