Havaalanında alarm durumu; tüm yolcular aranıyor

Havaalanında alarm durumu; tüm yolcular aranıyor.15991
  • Giriş : 16.04.2008 / 14:53:00

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkartılarak, turuncu alarma geçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Personel dahil yolcular, güvenlik noktalarından geçerken x-ray cihazları ve el dedektörlerinin yanı sıra bomba ve narkotik iz dedektörü ile didik didik aranıyor.

Mülki İdare Amiri başkanlığında yapılan Güvenlik Komisyonu Toplantısı'nda alınan kararla, Havalimanında uygulanan güvenlik seviyesi 1 Mayıs 2008 tarihine kadar sarıdan turuncuya çıkartıldı. Alınan bilgiye göre; Atatürk Havalimanı'ndaki polisler ve özel güvenlik ekipleri, bu tarihe kadar uygulanmakta olan tedbirleri daha da sıklaştıracak. Yolcular ve bagajları daha sıkı aranırken, personel de giriş çıkışlarda daha sıkı aranacak. Dış ve İç hat terminalleri giriş ve çıkış kapıları önündeki devriye gezen silahlı polisler ile yine silahlı özel güvenlik ekipleri, şüpheli durumlar karşısında daha dikkatli olacak. 7 bin araçlık otoparktaki görevliler de sürekli devriye gezip, şüpheli araçları emniyet güçlerine anında bildirecek. Yetkililer tedbirlerin, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde olası provokasyon ve terör eylemlerine karşı artırıldığını ifade etti.

Güvenlik tedbirleri; sarı, turuncu ve kırmızı kodlarını içeriyor. Kırmızı alarm verilebileceği anlamına gelen turuncu alarm; kalabalık mekanlardan uzak durmada fayda olduğu ve terör eylemleri görülebileceği anlamlarını taşıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious