Havaalanında bomba iddiası korkuttu

Havaalanında bomba iddiası korkuttu.7843
  • Giriş : 07.04.2009 / 08:42:00

Adana Havalimanı İç Hatlar Giriş kapısı yanına bir kişinin bırakıp kaçtığı çanta, paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İç hatlar girişi yolcu alımına kapatılırken, bomba şüphesiyle uzman ekipler tarafından fünyeyle patlatılan çantadan salça çıktı.

Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar Giriş giden yolcu giriş kapısı yanında bulunan bir bankaya ait otomatik para çekme makinesinin (ATM) yanına dün akşam saat 21.30 sıralarında 30 yaşlarında kimliği belirsiz bir kişi bir çanta bırakıp koşarak uzaklaştı. Bunu gören yolculardan biri, havalimanında görevli polislere bilgi verdi.

Polisler, çantada bomba olabileceği şüphesiyle güvenlik önlemi aldı. Görevli polislerin de uzaklaştırıldığı İç Hatlar Girişi"nden yolcu alımı durduruldu. Gelen yolcular yaklaşık 40 metre ilerdeki Personel Girişi"nden havaalanına alındı. Uçuşlarda herhangi bir aksama olmazken, polisler bomba uzmanı ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen bomba uzmanı, koruyucu kıyafetini giyip, çantaya fünye yerleştirdi. Kontrollü şekilde etrafa toplanan kalabalığın şaşkın bakışları altında patlatılan çantadan salça çıktı. Patlamanın etkisiyle salçalar etrafa saçılırken, çevredekiler de rahat bir nefes aldı.

Olayın ardından havaalanında giriş ve çıkışlar normale döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*