Havaalanlarında terör alarmı

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Hindistan ve Bangladeş'te havaalanları terör tehdidi dolayısıyla alarma geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hindistan resmi haber ajansı PTI'ye göre, istihbarat servislerinin, Pakistan'da üslenen teröristlerin, Muhammed Afzal adlı liderlerinin serbest bırakılmasını sağlamak amacıyla bir yolcu uçağını Bangladeş'e kaçırmayı planladıkları ihbarı üzerine, ülkedeki havaalanlarında güvenlik önlemleri arttırıldı.

Bangladeş'in başkenti Dakka'nın uluslararası Ziya havaalanı güvenlik yetkilileri de Hindistan medyasındaki haberler üzerine güvenlik önlemlerini artırdıklarını açıkladılar. Bangladeşli yetkilileri, Hindistan makamlarının kendileriyle temasa geçmediğini belirttiler.

Hindistan'daki 68 havaalanının 54'ünden sorumlu merkezi güvenlik güçleri yetkilileri ise bu durumun rutin bir alarm hali olduğunu ifade ederek, panik ve paranoyaya gerek olmadığını söylediler.

İstihbarata göre teröristlerin, serbest kalmasını sağlamak için uçak kaçıracakları Afzal, Yeni Delhi'de parlamentoya düzenlenen ve 15 kişinin öldüğü baskındaki rolü dolayısıyla eylülde Hindistan'da idam cezasına çarptırılmıştı.

Hindistan adaleti, 19 Ekimde asılarak infaz edilmesi öngörülen Afzal'ın af talebi sonuçlanıncaya kadar cezasının infaz edilmemesine karar vermişti.Afzal, 2001 yılında Hindistan parlamentosuna yapılan kanlı saldırıda rol almakla suçlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious