Havacılığın kalbi Türkiye'de atacak

Havacılığın kalbi Türkiye'de atacak.6370
  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance'a üye havayollarının CEO'ları İstanbul'da biraraya geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Star Alliance'a davet edilen THY'nin itifaka katılım yönünde ilk önemli adımı atmaya hazırlandığı bildirildi. 8-9 Aralık 2006 tarihleri arasında İstanbul'a gelerek yıllık toplantılarını gerçekleştirecek Star Alliance CEO'su ile birlikte 18 üye ve 2 aday üye havayolu şirketlerinin CEO'ları, THY'nin aralarına katılması için gereken "mutabakat belgesi imza töreninde" Türk ve yabancı basın mensuplarının karşısına çıkacak.

Yılda 425 milyon yolcu taşıyan, günde 15 bin 500'den fazla uçuş yapan, 360 bin çalışanı olan Star Alliance halen 152 ülkede 842 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Yıllık toplam 400 milyar dolarlık satış geliri olan global pazarda Star Alliance, 100 milyar dolar geliriyle yüzde 25 paya sahip bulunuyor. İttifak üyeleri arasında Asiana, ANA, Austrian, Lufthansa, SAS, Singapur, Thai, United ve US Airways gibi dünya devleri yer alıyor.

Büyük bir bölümü Türkiye'yi ilk kez ziyaret edecek CEO'ların "İstanbul buluşması"nın, THY'nin yanı sıra İstanbul ve Türkiye'nin uluslararası platformlarda tanıtımına da büyük katkı sağlayacağı belirtildi. Star Alliance ittifakına üye havayollarının CEO ve üst düzey yöneticilerinin katılacağı "mutabakat belgesi imza töreni" 9 Aralık 2006 Cumartesi günü Ceylan Intercontinental Otel'de saat 11:30'da gerçekleştirilecek.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve THY Genel Müdürü Temel Kotil'in ev sahipliğini yapacağı toplantıyı dünya medyasını temsilen çeşitli ülkelerden 42 basın mensubunun takip edeceği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious