Havada feci kaza

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Avusturya'nın Wiener Neustadt kenti yakınlarında bir helikopter ile küçük bir spor uçağı, Lanzenkirchen kasabasında havada çarpıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Polisin verdiği bilgiye göre, çarpışma oldukça yüksek bir mesafede gerçekleşti. Uçağın sigortalı bulunduğu 'Austro Control şirketi, kazanın 400 metre yüksekte meydana geldiğini teyit etti. İki enkazın kalıntıları da yüz metreden geniş bir alana dağıldığı ifade edildi.,

Kazaya sebep verecek bir ortamın bulunmadığını belirten polis, Robinson RH 44 model helikopter ve Katana DA-40 D model uçağın uçuş mesafesi içerisinde seyir ettiğini ve havanın da uçuşa elverişli olduğunu bildirdi. Avusturya Haber Ajansı'na (APA) konuşan Niederösterreich Eyaleti kriminal masası başkanı Franz Polzer, "Bu alışılmışın dışında bir durum, kazanın nasıl olduğu konusunda henüz kesin bir şey söyleyemiyoruz" dedi.

İki pilotun genç yaşta olmalarına rağmen (27-30) yeterli derecede uçuş tecrübelerine sahip olduğu belirtilirken, helikopter Wiener Neustadt'dan uçuşa kalktığı ve uçağın ise bir test uçuşu için Graz kentine doğru teknik kontrole gitmek için havalandığı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious