Havada kalp krizi geçiren pilot öldü

Havada kalp krizi geçiren pilot öldü  	.6071
  • Giriş : 25.02.2008 / 08:57:00

İngiliz British Havayolları'na ait bir uçağın yardımcı pilotu Mike Warren (41), uçak havadayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manchester-Larnaka seferini yapmak üzere çoğunluğu Rum 155 yolcusu ile havalanan British Havayolları'nın Airbus 321 tipi uçağının ikinci kaptanı Mike Warren, havada aniden rahatsızlandı. Kule ile irtibata geçen uçağın kaptan pilotu, saat 20.00 sıralarında Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. Bu esnada sağlık ekipleri ve polis de müdahale için uçağın altına geldi.

Uçağa giren doktorlar yaptıkları incelemede pilotun havadayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini tespit etti. Durum savcıya ve İngiltere'nin İstanbul Konsolosluğu görevlilerine bildirildi. Ölen pilotun cesedi, yapılan incelemenin ardından kokpitten çıkartılıp, ambulansla International Hastanesi morguna götürüldü.

Öte yandan, genç pilotun profesyonel olarak dağcılık sporu ile ilgilendiği; pazartesi günü de 5 yaşına basacak oğlunun doğum gününü kutlamaya hazırlandığı öğrenildi.

Bu arada, pilotun öldüğünden habersiz olan yolcular uçaktan indirilerek, konaklamak üzere otele yerleştirildi. Altı mürettebatından birini kaybeden uçağın tekrar havalanabilmesi için İngiltere'den yeni bir ekip geleceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious