Havada rekabete İZair de eklendi

Havada rekabete İZair de eklendi.7969
  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

İzmir Hava Yolları’nın (İZair), Balıkesir ile Ankara arasındaki ilk seferi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı uçuşla gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yıldırım, “Seferler İZair’in büyük fedakarlıkları ile başladı. Balıkesirlilerden isteğim, bu seferlere sahip çıkmalarıdır” diye konuştu. İzmir’in son yıllarda hava taşımacılığında çok önemli gelişmeler gösterdiğini belirten Yıldırım, İzmir’den direkt uçuş yapılan kent sayısının 14’e yükseldiğini, İzmir’den haftalık sefer sayısı ise 89 uçuştan 316’ya çıktığını kaydetti. Yaz aylarında yapılan dış hat uçuşlarıyla bu rakamın artacağını belirten Yıldırım, çapraz uçuşlara büyük önem verdiklerini belirterek, Balıkesir seferlerinin çapraz uçuşlara örnek olduğunu ifade etti. İZair Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bu seferlerle, İzmir ve Ege’nin tüm Türkiye’ye bağlandığını belirtti.

Balıkesir 39’uncu havaalanı

Sivil havacılığın 2015 hedeflerini 2006’da yakaladığını belirten Bakan Binali Yıldırım, “Balıkesir Havaalanı, uçuş yapılan 39’uncu havaalanı oldu. 2003’te 150 olan uçak sayımız 260’a yükseldi. 33 milyon olan iç-dış hat yolcu sayımız 62 milyona çıktı. Bu bir rekordur. 2015’de Türkiye 55 milyon yolcu taşır denilirken, 2015 hedeflerini, 2006’da yılında yakaladık” dedi. Hava taşımacılığında Türkiye’nin çok büyük aşama gösterdiğini kaydeden Yıldırım, hava ulaşımını tabana yaydıklarını dile getirdi. Yıldırım, yolcu sayısının büyük artış gösterdiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious