Havadan kaçak inşaat avı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Avcılar Belediyesi kaçak inşaatlara karşı havadan denetim başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denetimlerle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, "Kaçak olan ya da projeye aykırı olarak inşa edilen binaları görüntüleyip fotoğraflıyoruz. Amacımız Avcılar'ı çarpık kentleşme görüntüsünden uzak tutmak." dedi.
Avcılar'da kaçak yapılaşmayla yerden ve havadan mücadele başlatan Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci planörle denetim yaptırıyor. Zabıtaların ulaşamadığı ya da yoğun binalar arasında fark edemediği kaçak katları havadan tespit etmek amacıyla kent üzerinde planörle uçuşlar başlatan Avcılar Belediyesi, bu yolla kaçak yapılaşmanın önüne geçmeyi hedefliyor.

Avcılarlı bir vatandaşa ait planörle her hafta sonu kamera ve fotoğraf makinesi ile ilçe sınırları üzerinde uçan belediye görevlileri görüntü ve fotoğraf çekiyor. Daha sonra izlenen görüntülerde kaçak ya da projelere aykırı binaların olup olmadığı inceleniyor. Başkan Değirmenci, "Bu metotla bölgede gelişebilecek en küçük bir olumsuzluğa anında müdahale edebileceğiz" dedi. İmar yasasına aykırı proje ve ruhsat eklerine uygun olmayarak inşa edilen yapıları sıkı denetim altına aldıklarını kaydeden Başkan Değirmenci, "Planör sayesinde kaçak yapıları havadan görme imkanına sahip olduğumuz gibi, trafik durumu ve kıyı şeridini de gözetliyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious