Havai fişek fabrikasında patlama: 11 ölü

Havai fişek fabrikasında patlama: 11 ölü.71298
  • Giriş : 29.11.2007 / 09:54:00

Çin'in kuzeyindeki Shanxi eyaletinde meydana gelen havai fişek fabrikasındaki patlamada 11 kişinin öldüğü, 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet medyasından Xinhua'nın haberinde, kömürleriyle zengin eyalete bağlı Yangquan bölgesindeki Xingtong havai fişek fabrikasında oluşan patlamanın son iki gün içinde Çin'de oluşan ikinci havai fişek fabrikası patlaması olduğu kaydedildi. Dün oluşan patlamanın nedeni ile patlama esnasında fabrikada kaç kişinin bulunduğu netlik kazanmazken, arama çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Salı günü de Henan eyaletinde kaçak işletilen bir havai fişek fabrikasında oluşan patlamada 13 köylü ölmüş, 6'sı da yaralanmıştı. Ayrıca pazar günü yine Shanxi eyaletinde terk edilmiş bir havai fişek fabrikasında oynayan 5 çocuk meydana gelen patlama sonucu ölmüştü.

Çin'de havai fişek fabrikalarının çoğu kaçak ve yoğun bir şekilde yerleşim yerlerinde bulunuyor. Ülkede bu tür patlamalarda yılda 450 kişi hayatını kaybediyor.

Öte yandan dün doğudaki Jiangsu eyaletinde bir kimya fabrikasındaki patlamada 7 kişi ölmüş, bir kişi de ağır yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious