Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak? .16920
  • Giriş : 21.04.2009 / 08:43:00

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; İç ve doğu bölgeler parçalı ve çok bulutlu olurken hava sıcaklığı 1 ile 3 derece arası azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan son değerlendirmelere göre; İç ve doğu bölgeler ile zamanla ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik), Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt), İç ve Doğu Anadolu bölgeleri, K.Maraş, Adıyaman, Siirt, Afyon ve Kütahya çevreleri ile akşam saatlerinde İç Ege (Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyon, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri) ve Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara bölgesinde kuzey ve kuzeydoğulu (Poyraz) rüzgar nedeniyle 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), öğle saatlerinden itibaren güneybatı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ (Çorlu), Balıkesir (Bandırma) ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetlice esecek.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI:
Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerinde karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*