Havalar Nasıl olacak?

Havalar Nasıl olacak?.16920
  • Giriş : 17.03.2009 / 08:21:00

Havalar yurt genelinde sıcaklık 1 ila 3 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla görülecek olan yağışların; Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra kuzey ve iç kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde (İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu) buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak, Manisa ve izmir'in kuzey ilçeleri) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege'de (Afyon, Kütahya ve Uşak) hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ:
Kıyıları az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısı (Ankara,
Kırıkkale, Eskişehir ve Çankırı) aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çorum çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Çorum, Gümüşhane ve Bayburt) buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*