Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?.16920
  • Giriş : 20.03.2009 / 09:14:00

Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış geçişleri bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış geçişleri bekleniyor. Rüzgar, bu akşam saatlerinde iç kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinden esecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Bu akşam ve gece genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzeybatı yönlerden hafif iç ve doğu kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Yarın (Cuma) ülke genelinde kuzey ve batı yönlerden hafif olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR Rüzgarın, bu akşam saatlerinde iç kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, soba zehirlenmeleri başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması beklenmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu başta olmak üzere iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve karla karışık yağmur, Trakya ve Bilecik ile yüksek kesimlerde kar şeklinde olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*