Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?.14773
  • Giriş : 23.04.2009 / 21:09:00

23 Nisan kuzeyden esen rüzgar nedeniyle Türkiye genelinde daha serin, Ege, Güney Marmara, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’daki kentlerde yağışlı, güneyde ise açık geçiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da poyraz bugün de kuvvetli, hissedilen sıcaklık en fazla 10 derece, sabah hafif yağmur geçişleri görülse de öğleden sonra beklenmiyor. Ankara'da aralıklı ve hafif yağış var, hava kapalı ve serin, İzmir yağmurlu, Bursa'da sağanak yağmur ve sert poyraz nedeniyle hava soğudu. Adana ise güneşli.

Marmara'da 23 Nisan, kuvvetli esen poyrazın etkisinde ve serin geçiyor, geceki kuvvetli yağmur bugün daha çok Çanakkale, Balıkesir, Sakarya boyunca etkili, diğer kentlerde de kapalı, rüzgarlı ve serin bir hava görülüyor. Trakya'da öğleden sonra hava açmaya başlayacak
İç Anadolu'da bugün yağmur ve sıcaklık düşüşü Ankara'dan, Sivas'a kadar kuzeydeki kentlerde etkili, Konya ve Kayseri'de ise sabah hava açık ve ılık, yağış öğleden sonra bekleniyor.
Ege bölgesinde hava yağaşlı ve serin, sabah daha çok kıyı kentlerde görülen yağmur, öğle saatlerinde iç kesimlerde de kuvvetini artıracak, ancak rüzgar fazla sert değil.
Akdeniz'de 23 Nisan günü de hava açık, ancak sonraki günler kapalı ve yağışlı geçecek. Ancak bugün lodos kuvvetleniyor, öğleden sonra Antalya, Isparta arasında yağmur görülecek. Güneydoğu'da Suriye üzerinden gelecek çöl tozları puslu bir hava yaratabilir.
Doğu Anadolu'da sıcaklık fazla düşmüyor, sabah daha çok Erzurum ve Kars'ta görülen yağışlar, öğle saatlerinde bölgenin diğer kentlerinde de etkili olacak.
Batı Karadeniz'de poyraz kuvvetli ve soğuk esiyor, hava soğuk, Batı Karadeniz'de hissedilen sıcaklık 7-8 dereceyi geçemiyor. Sabah Zonguldak, Kastamonu ve Sinop'ta zaman zaman kuvvetlenen yağmur, bölgenin diğer kentlerinde aralıklı ve hafif yağacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*