Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?.24607
  • Giriş : 24.04.2009 / 22:31:00

Türkiye'de bugün Akdeniz ve Doğu’da yağış var. Sonraki günlerde sıcaklıklar nisan ayı ortalamasının biraz altında seyredecek, yağışlar ise bölgesel olarak devam edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul ve İzmir'de bu iki gün hava daha açık, güneş görülebilecek, rüzgar ise yine sert esiyor. Ankara'da yağış hafif, Bursa'da yağış kesiliyor ama bulutlar tamamiyle dağılmayacak. Adana'da ise iki gün yağmur var. İstanbul ve Ankara 15, İzmir 20, Bursa 17, Adana 22 derece.

Marmara'da yağış kesildi, bulutlar arasından güneşde görülebilecek. Poyraz yine sert ama sıcaklık 15-16 derece civarında. Pazar günü Marmara'da yağmur görülme olasılığı yüksek.
İç Anadolu'da bugün daha çok güneyde Konya, Kayseri, Sivas arasında yağmur var. Sonraki günlerde de kısa süreli yağmurlar olacak, sıcaklık ise 12-13 derece civarında.
Ege bölgesinde bugün önemli bir yağış yok, hava parçalı bulutlu ve rüzgar hafif. Pazar günü iç kesimlerde yine kısa süreli bahar yağmurları bekleniyor. Sıcaklık kıyılarda 20, iç kesimlerde ise 15 derece.
Akdenizde ve Güneydoğu'da üç gün hava kapalı ve sağanak yağmur aralıklarla sürecek. Biriken çöl tozları nedeni ile ilk düşen yağmur çamur şeklinde yağabilir. Hava yağışa rağmen ılık.
Doğu Anadolu'da sağanak yağmurlar üç gün devam edecek. Kars, Ardahan ve Erzurum'da kar da yağacak. Erzurum 5, Malatya 20 derece.
Karadenizde yağmurlar birçok yerde kesildi, ancak hava hala serin. Bir sonraki yağış pazar akşamı Bolu çevrelerinde bekleniyor. Bugün Bolu 15, Trabzon 12 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*