Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?.10775
  • Giriş : 05.05.2009 / 11:33:00

Türkiye'de dün başlayan sağanak yağmur, bugün yurdun büyük bölümünde zaman zaman kuvvetlenerek devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da bugün hava bulutlu ve daha serin, hafif yağmur var. Ankara ve Adana'da yağmur dün geceden beri kuvvetli yağıyor, yarın hafifleyerek devam edecek. İzmir'de ise yağmur bugün öğleden sonra zayıflıyor. Bugün İstanbul 14, Ankara 13, İzmir 19, Bursa 15, Adana 22 derece.

Marmara yağışdan en az etkilenen bölge. Yağmur Sakarya, Bilecik, Bursa arasında kısa süreli olarak görülüyor, hava serin, 14-16 derece civarında. Bölgede perşembe de yağış olasılığı var.
İç Anadolu'nun tamamında dün akşamdan beri yağmur kuvvetli yağıyor, sıcaklık 13-15 dereceye indi. Su baskınlarına dikkat, yağış bu gece de Yozgat çevresinde kuvvetli, çarşamba ve perşembe ise hafifleyerek devam edecek.
Ege'de yağmur kıyılarda zamanla hafiflerken, iç kesimlerde Uşak, Afyon çevresinde akşama kadar sürecek. Yarından itibaren kıyılarda hava daha açık ve sıcak olacak.
Akdeniz'de dün başlayan sağanak yağmur kuvvetli yağmaya devam ediyor. Su baskınlarına karşı bugün de dikkatli olmalı. Sonraki iki gün ise yağmur hafif olarak sürecek. Güneydoğu'da yağış lodosun taşıdığı çöl tozları nedeniyle çamurlu yağabilir.
Doğu Anadolu bölgesinde üç gün yağmur var, sıcaklık ise bugün yağmura rağmen lodos nedeniyle yüksek, Malatya 19, Erzurum 15 derece.
Karadeniz'de yağmur bugün Bolu'dan Samsun'a kadar sağanak şeklinde devam ediyor, hava bu kesimde daha serin. Trabzon ve Rize'de bu akşam ve yarın yağmur var. Bugün Bolu 10 dereceye inerken, Trabzon 17 dereceye çıkıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*