Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?.9437
  • Giriş : 17.05.2009 / 08:35:00

Sıcak hava dalgası Türkiye’ye yaz sıcaklarını getirdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul'da sıcaklık yüksek ama yarın hava bulutlanmaya, poyraz sert esmeye başlıyor. Önümüzdeki hafta rüzgarlı geçecek. Ankara güneşli, salıya kadar başkentte yaz ortasında ölçülen sıcaklık değerleri var. İzmir yarın bulutlanıyor, salı akşamı çamur yağışı olabilir, sıcaklık hafta ortası ortalama değerine inecek. Adana'da yarın 35 dereceye çıkıyor.

Marmara'da Mayıs ayı ortalamasını 9 dereceye kadar aşan sıcaklık, önümüzdeki hafta sert poyrazın etkisiyle biraz düşecek. Günlerdir güneşli olan gökyüzü de yarın bulutlanmaya başlıyor. Yarın Sakarya-bilecik arasında bahar yağmuru olabilir. Yarın Balıkesir 32, Sakarya 34 derece.
İç Anadolu'da 3 gün daha yaz sıcakları var, pazartesi, salı daha sıcak geçecek ve 30 dereceyi görecek. Gece sıcaklığı da 10 derece ve üzerine çıkıyor. Yağmur ise bugünlerde eskişehirde ve daha çok akşam saatlerinde olabilir.
Ege'de lodos yazın bile olmadığı kadar zayıf, sadece kıyılarda sert. Aydın'da sıcaklık 35 dereceye çıkıyor. Yarın hava kıyılardan başlayarak bulutlanacak, akşam egeliler yaz yağmurları ile karşılaşabilir.
Akdeniz'de yarın hava daha nemli, hissedilen sıcaklık 35 dereceye çıkıyor. Güneydoğu'da sıcaklık hergün 2 derece artarak, çarşamba günü 37 dereceye yaklaşacak, Şanlıurfa'da 39 dereceyi de görebilir ve sıcaklık rekoru kırılabilir.
Doğu Anadolu'da yarın sadece Kars, Ağrı, Van ve Hakkari'de kısa süreli yağmur var, yarın Malatya 31 derece, sıcaklık çarşambaya kadar yükselecek.
Karadeniz güneşli ve sıcak, yarın Bolu ve Samsun 30 dereceye çıkıyor, Düzce, Bolu çevresinde yağmur olabilir. Önümüzdeki hafta poyraz Batı Karadeniz'de sert, açıklarda fırtına hızında esecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*