Havalar nasıl olacak? HARİTALI

Havalar nasıl olacak? HARİTALI.16920
  • Giriş : 15.04.2009 / 08:57:00
  • Güncelleme : 15.04.2009 / 09:07:23

Hava sıcaklığı yağışla birlikte ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trakya dışında kalan diğer bölgelerimizin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak), Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Giresun, Rize ve Hopa) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yağışla birlikte ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece azalacak.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla ülkemizin iç ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney ve doğu bölgelerimizde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak), Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Giresun, Rize ve Hopa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI: Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*