Havalar soğuyor

Havalar soğuyor.14308
  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Yurdun genelini etkisi altına alacak olan yağışlarla birlikte mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları 6 ila 8 derece düşecek düşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; bugün Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile batı Karadeniz'de görülecek sağanak yağışların; Perşembe ve Cuma günleri Marmara, kuzey ve iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimlerinde, hafta sonunda ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri dışında tüm yurtta aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yağışla birlikte, yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile iç Anadolu bölgelerinde, Cuma günü de Trakya ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde hissedilir derecede azalacak.

Yetkililer, yarın yurdun kuzey ve iç kesimlerinde beklenen hissedilir derecedeki sıcaklık azalmalarının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerinin tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious