Havalimanında önlemler alındı

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Atatürk Havalimanı C Kargo bölümünde çıkan yangın sırasında uçuşlar kısa bir süre için rötar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangın sırasında havalimanı içindeki işlemler normal süresinde devam etti. Yolcular arasında herhangi bir panik yaşanmazken chek-in ve chek-aut işlemleri rutin bir şekilde sürdürüldü. Dışarıda yaşanan yangın paniği havalimanındaki yolculara ve çalışanlara yansımadığı gözlendi.

Kısa süreli rotar yapan uçaklardan inen yolcular, havada kendilerine herhangi bir bilgi vermediğini normal bir şekilde alana indiklerini söyledi. Yangın sırasında kargo bölümünde yaklaşık bin çalışanın olduğu belirtilirken çalışanlar yangının havaş deposunda biranda çıktığını ve kısa sürede büyüdüğünü söyledi. Panikle kısa sürede çalışanların kenidlerini dışarı attığını

Bir Havaş çalışanı ise, içeride klima ile ilgili çalışmanın yürütüldüğü sırada bir anda ortalığı alevlerin sardığını belirterek, kargo çalışanlarının panikle dışarı çıktığını söyledi.

Yangın yerinden kaçan işçiler ise, dışarıda birbirlerine sarılarak olayın şokunu atlatmaya çalıştı. Yükselen alevlere bakan işçiler uzun süre gözyaşı döktü. Bazı işçilerin olayın şoku ile konuşmakta zorlandığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious