Havayolları bir deve daha kesti

Havayolları bir deve daha kesti.12819
  • Giriş : 15.11.2008 / 16:44:00

Geçtiğimiz ay içinde Türkiye'nin en genç havayolu şirketi olarak kurulan Turkuaz, Hindistan'dan getirdiği iki adet Airbus 320 tipi uçak için deve kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin en genç havayolu şirketi olan Turkuaz, geçtiğimiz ay içerisinde iki uçağını getirerek operasyonlarına başlamak için artık son aşamaya geldi. Turkuaz Havayolları, başarısını ilginç ve tanıdık bir yöntemle kutladı. Şirket, yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra getirilen uçakların heyecanını deve keserek yaşadı. Turkuaz Havayolları, 2007 model Airbus 320 tipi iki uçak için iki deve kesti. Ancak bu kez hem olayın kahramanları farklıydı, hem de devenin kesildiği yer apron değil bir kesimhane idi.

Turkuaz Havayolları Genel Müdürü Hidayet Aydoğan, uzun bekleyişin ardından uçaklarına kavuşmanın sevincini deve keserek kutlamayı tercih ettiklerini belirterek, “ Uçakları getirirsem deve keseceğim demiştim. O gün geldi ve ben de sözümü yerine getirdim” dedi. Bu arada kesilen iki devenin etlerinin ihtiyacı olanlara dağıtıldığı öğrenildi.

APRONDA DEVE KESMİŞLERDİ

Hatırlanacağı gibi, ilk kez AirportHaber'in ortaya çıkardığı olayda Türk Hava Yolları Uçak Bakım Başkanı Şükrü Can, RJ tipi uçakların bakımlarının tamamlanarak iade edilmesini kutlamak için apronda deve kesmiş ve bu olay tüm dünyada günlerce konuşmuştu. Türk Hava Yolları, deve skandalından bir süre sonra Şükrü Can'ın görevine son vermişti.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*