Havayollarında 'Bayram' bereketi

Havayollarında 'Bayram' bereketi.14532
  • Giriş : 26.09.2008 / 17:27:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 17:33:04

Atatürk Havalimanı, 9 günlük bayram tatili nedeniyle daha bugünden doldu taştı, 204 ek sefer konuldu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakanlar Kurulu kararı ile arife günü yarım gün ve bayramdan sonraki cuma gününün de tam gün idari tatil ilan edilmesiyle yarından itibaren 9 günlük tatil yapma fırsatı bulan vatandaşlar, İstanbul dışına çıkmak için Atatürk
Havalimanı'na geldi.

Bayram tatillerini geçirmek üzere yurt dışına ya da yurt içindeki tatil yerlerine gitmek isteyenler Atatürk Havalimanı'nda güvenlik kontrol noktaları, bilet kontuarları, check-in ve pasaport bankolarında kuyruklar oluşmasına neden oldu. Seyahat acentesi firmaları da, Atatürk Havalimanı'nda stantlar açtı. Jolly Tur yetkilisi Erdem Tekin, 9 günlük bayram tatili nedeniyle turlara büyük bir ilginin olduğunu belirterek, turlarda ve otellerde yer kalmadığını kaydetti. Tekin, yurt dışında en fazla ilgiyi Barselona, Madrid, Dubai, Londra, Prag, Sharm El Sheikh, Kıbrıs, Paris, Fas ve Milano gibi şehirlerin gördüğünü bildirdi.

Öte yandan, 9 günlük tatil nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak isteyen hava yolu şirketleri 26 Eylül-6 Ekim günleri arasında yurt dışı ve yurt içindeki bazı hatlara ek seferler düzenledi.

Şirketler dış hatlarda Madrid, Saraybosna, Roma, Milano, Prag, Sharm El Sheikh, Nice, Palma De Mallorca, Barselona, Dubrovnik olmak üzere birçok kente ek sefer konuldu. İç hatlarda ise Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Trabzon ve İzmir yoğun ilgi gören hatlar oldu.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla 26 Eylül-6 Ekim günleri arasında iç ve dış hatlarda toplam 111 ek sefer düzenlendı. Onur Air yoğun talep gören Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman hatlarına 17 ek sefer gerçekleştirecek.

Atlasjet Havayolları Ramazan Bayramı süresince 60 ek sefer koydu,
Sunexpress ise bayramda 16 ek sefer yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*