Havayolu 'yüzde 45' gelişti

Havayolu 'yüzde 45' gelişti.15217
  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

Burdur 13’üncü Akpınar Yayla Şenlikleri’ne katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti hükümetinin 3,5 yılda yaptığı yatırımları anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya’ya 11 ayda pist ve terminal diktiklerini belirten Yıldırım, yabancı turistleri Türkiye’ye çekmek için havayollarına önem verdiklerini kaydetti. Dünyada yüzde 5 gelişme gösteren havayolu ulaşımının Türkiye’deki gelişme oranının yüzde 145’lerde seyrettiğini belirten Yıldırım, hükümetin ulaşıma verdiği önemi vurguladı.

Hükümetin demiryollarının üzerinde de durduğunu belirten Yıldırım, yakın zamanda iki kıtayı denizin 60 metre altından bağlayacak demir yolunun hayata geçeceği bilgisini verdi. Yıldırım, iki kıtayı birbirine bağlayacak bu yatırımın İpek yolu ticaretini yeniden canlandıracağını söyledi. Hızlı tren projesi ile İstanbul -Ankara arasının 3 saate ineceğini belirten Yıldırım, çalışmaların artarak devam edeceğini bildirdi. Cumhuriyet tarihinde yapılan duble yollar kadar AK Parti iktidarının yol yaptığını kaydeden Yıldırım, ”Bizim hedefimiz 15 bin kilometre duble yol yapmak. 3.5 yılda bunun yarısına ulaştık. Diğer yarısını ise ilerleyen zamanlarda tamamlayacağız.” dedi.

Sosyal güvenlik alanında bir devrim yapıldığını söyleyen Yıldırım, bunun en büyük örneğinin hastanelerin aynı çatı altında toplanması olduğu bilgisini verdi. Hükümet olarak amaçlarının Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak olduğunu bildiren Yıldırım, devlet ve milletin el ele vererek sorunların üstesinden gelebileceğini niteledi. Ellerinde sınırlı imkanlar olduğunu belirten Yıldırım, bu sınırlı imkanlarla millete hizmet götürmeye çalıştıklarını söyledi. Sıkıntıların da yaşandığını bildiren Yıldırım, sıkıntıların milletin aynı noktada buluşması ile çözüme kavuşacağını kaydetti. Türkiye’ni çağ atladığını belirten Yıldırım, 3.5 yıl içerisinde gece gündüz çalıştıklarını aktardı.

Antalya’daki kamptan ayrılıp Burdur’da geleneksel olarak düzenlenen Akpınar Yaylası Şenliklerine katılan Yıldırım, Burada yarışmada birinci olan buzağı sahibine ödülünü verdi. Yıldırım, birinci olan buzağı Eren ile de basına poz verdi. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in yöresel oyun Teke Zortlaması’nı izleyen Yıldırım, yörük çadırında bir süre dinlendi. Ardından Yıldırım Bucak’ta düzenlenez pilav şenliğine katılmak üzere Akpınar Yaylasından ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious