Hayal ifade değiştirdi

Hayal ifade değiştirdi.7111
  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Hayal, Tuncel’in muhbir olduğunu öğrenince ifade değiştirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hayal’in, 2004’te Trabzon’da yaşanan McDonalds’ın bombalanması olayı ve Dink cinayeti azmettiricisinin Erhan Tuncel olduğunu söylediği belirtildi. Hayal, cinayet nedeniyle göz altına alındıktan sonra çıkarıldığı savcılıkta katil zanlısı Ogün Samast’ı kendisinin azmettirdiğini söylemişti. Bu arada Adli Tıp raporu tamamlanan öldürülen gazeteci Hrant Dink’in kafasına iki kurşunun girerek, deldiği bildirildi.

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi olayının azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Yasin Hayal, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde özel bir odada yaklaşık 6 saat boyunca soruşturmayı yürüten savcılar Selim Berna Altay ve Fikret Seçen tarafından sorgulandı. Sorgusunda kaldığı hücresinde daha önce anlatmadığı şeyleri not halinde kağıtlara geçiren Hayal’in bunları soruşturmayı yürüten savcılara okuduğu ifade edildi.

Erhan Tuncel’in polis muhbiri olduğunu basında çıkan haberlerden öğrenerek konuşma kararı aldığını kaydeden Yasin Hayal’in Trabzon’daki McDonalds’a yapılan bombalı saldırının azmettiricisinin ve olayda kullanılan bombayı da kendisine veren kişinin Tuncel olduğunu söylediği kaydedildi. Yasin Hayal’in ifadesinde, "Eğer Erhan Tuncel’in muhbir olduğunu bilseydim onu kesinlikle öldürürdüm" dediği ileri sürüldü.

Dink’in öldürülmesi olayında kullanılan silahın kendisinin elde ettiğini ve bunu katil zanlısı Ogün Samast’a verdiğini ifadesinde yenileyen Hayal, konuyla ilgili diğer şüphelilerin ise Erhan Tuncel’in cinayetin planlayıcısı ve azmettiricisı olduğu konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi. Erhan Tuncel’in ev arkadaşı olan Tuncay Uzundal’ın da savcılıkta alınan ifadesinde Tuncel’in azmettirici olduğu yönünde tahminleri olduğunu söylediği öğrenildi.

Yasin Hayal’in tutuklu bulunduğu cezaevinde her gün bütün günlük gazeteleri takip ettiği öğrenildi.

HRANT DİNK’İN ADLİ TIP RAPORU TAMAMLANDI

Öte yandan gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından yapılan Adli Tıp raporunun tamamlandığı bildirildi. Dink’e yakın mesafeden ateş edildiği ve saldırıda kafasına iki kurşunun geldiği ve kurşunların kafasından çıktığı tespit edildiği raporda, kurşunların tek elden çıktığı ve bir kurşunun da Dink’e isabet etmediği belirtildi. Rapor, Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious