Hayal kırıklığına uğradı!

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

EMŞAD'ın yardım çekini iadesini değerlendiren ABD Büyükelçisi Wilson: "Üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ABD Büyükelçiliği'nin Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne (EMŞAD) verdiği 10 bin dolarlık çekin iade edilmesini "Üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım" sözleri ile karşıladı.
Wilson, Türk Müteahhitler Birliği'nin Swiss Otel'de düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantı öncesi basın mensuplarının EMŞAD'ın 10 bin dolarlık yardım çekini geri iade edeceğini açıklamasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Wilson, "Bende gazetelerden okudum. Üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım" dedi.

Yapılan yardımın büyük bir miktar olmadığını sadece küçük bir jest olduğunu dile getiren Wilson, "Biz bunu terörizm kurbanı çocuklara küçükte olsa yardım etmek için yaptık. Terörizme karşı işbirliğimizi gösteren uygun bir yol olarak gördük" dedi.

11 Eylül saldırılarında hayatını kaybeden ABD vatandaşlarını sadece çiçeklerle değil bu tür yardımlarla anmak istediklerini kaydeden Büyükelçi Wilson, yardımı kabul eden EMŞAD'a yönelik baskıların 'üzücü' olduğunu kaydetti. Wilson, iade edilen yardımı başka bir şekilde yardım faaliyetleri için kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

ABD Büyükelçiliği, 11 Eylül saldırılarında ölenlerin anısına, EMŞAD' a 30 şehit çocuğunun eğitiminde kullanılmak üzere 11 Eylül'ün yıldönümünde 10 bin dolarlık burs vermişti. EMŞAD Genel Başkanı Nursen Dönmez, gelen baskılar üzerine dün "Gerek kamuoyu baskısı ve gerekse EMŞAD üyeleri tarafından eğitim bursu için alınan bağışın geri verilmesi istenmiş olup, EMŞAD Yönetim Kurulu da kamuoyundan ve üyelerden gelen tepkileri göz önünde bulundurarak, şehit çocuklarına verilmesi düşünülen Bursa ilişkin 10 bin dolarlık çekin ABD Büyükelçiliğine iadesine karar verilmiştir" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious