Hayal Pelitli'yi özlemiş

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Dink'in cinayetinin azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklanarak Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde bulunan Yasin Hayal, Trabzon'daki Karadeniz Gazetesi'ne mektup yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hayal mektubunda, evlerinin bulunduğu belde olan Pelitli'yi özlediğini ve kendisiyle ilgili verilecek tüm kararlara boynunun kıldan ince olduğunu belirtti.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetini azmettirmek iddiasıyla Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yasin Hayal, Trabzon'da yayın yapan yerel Karadeniz Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Külekçi'ye bir mektup yazdı. Türkiye'yi sarsan, dünyanın gözünü Trabzon'a çevirten gazeteci Hrant Dink cinayetinde sanık O.S'yi azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanan Yasin Hayal, el yazısı ile yazdığı ve "Görülmüştür" damgalı mektupta, Trabzon özlemini dile getirdi.

Hayal'ın çizgili beyaz kağıda kendi el yazısı ve siyah tükenmez kalemle yazdığı mektup 16 satırdan oluşuyor. Hayal, Pelitli'yi özlediğini, dostlarına kavuşacağı günleri saydığını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Dostlarımı, abilerimi, arkadaşlarımı, Pelitli'yi özledim. Dayım ziyaretime geldi, bana birkaç kitap ve Atamızın resmini getirdi. Devletimizin, yargımızın her şeyin en doğrusunu, en güzelini, en adaletlisini uygulayacağından şüphemiz yok. Alınacak bütün kararlara saygılıyız. Boynumuz kıldan ince. Küçüklerin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden öperim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious