Hayalet silah operasyonu

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Van'da eroin ve hayalet silah operasyonu: 117 kilo eroin ile 6 glock marka tabanca ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri 2 ayrı operasyonda 117 kilo eroin maddesi ile 6 adet Glock marka hayalet tabanca ve bu tabancalara ait mühimmat ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri M.S.G. isimli şahsın idaresinde olan aracı takibe alarak araçta naroktik köpekleri Barbar ve Şadov'un maharetleri ile yaptıkları aramada aracın yakıt deposunda zulalanmış 117 kilo 7 gram eroin maddesi ele geçirdi.

Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Kaçakçılık Şubesi'nde yaptığı basın açıklamasında yakalanan bu 117 kilo eroin maddesi operasyonu 2006 yılında Van'ın rekoru olduğunu belirterek, bir kalemde yakalanan en fazla yakalanan uyuşturucu maddesi olduğunu söyledi.

Kesmez, 2006 yılında yapılan uyuşturucu operasyonlarından şimdiye kadar 1 ton 744 kilo 517 gram uyuşturucu maddesinin ele geçirildiğini ifade etti.

Kesmez, geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonda 2 bin 760 litre asetik ahditrit maddesinin ele geçirildiğini hatırlatarak, bununla toplam 1 ton 380 kilo eroin maddesinin yapılmasının önlendiğini kaydetti.

6 GLOCK MARKA SİLAH ELE GEÇTİ

Kesmez, Gürpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 18 Eylül günü yaptıkları operasyonda C.Y. ile M.Y. isimli şahısların üzerinde x-Ray cihazlarında geçebilen 6 adet 9 mm çapında Glock marka tabanca, bu tabancalara ait 18 adet şarjör, toplam 150 adet fişek, 6 adet harbi, 5 adet namlu temizleme fırçası, 6 adet şarjör doldurma kiti ele geçirildiğini duyurdu.

Kesmez, silahların nerden gelip nereye götürüldüğü ile ilgili sorulara, operasyonun devam ettiğini belirterek diğer bağlantılarının araştırıldığını belirterek, detaylı bilgi vermedi.

Kesmez, Emniyet Müdürlüğü olarak tüm ekiplerle birlikte uyuşturucu madde ve kaçakçılıkla ilgili mücadelenin tüm hızıyla devam edeceğini kaydetti.

Olaylarla ilgili gözaltına alınan şahısların ifadelerini alınmasından sonra adli mercilere sevk edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious