Hayat dolu işadamının şaka gibi ölümü

Hayat dolu işadamının şaka gibi ölümü.6947
  • Giriş : 10.06.2008 / 12:10:00
  • Güncelleme : 10.06.2008 / 12:09:57

İzmirli işadamı, 'Bu peyniri yer, brusella olurum' diye espri yaptı. Gerçekten de hastalığa yakalanarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

34 yaşındaki işadamı Günay Elgin, iş gezisi için gittiği Tunus'ta peynir yerken "Ben şimdi bunu yer, brusella olurum" diye şaka yaptı. Ancak Türkiye'ye dönüldüğünde genç işadamının gerçekten de bu hastalığa yakalandığı ortaya çıktı. Elgin, çiğ süt, peynir ve etten geçen hastalık yüzünden 20 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

İzmirli bir işadamı, yaptığı şakanın gerçek olması sonucunda hayatını kaybetti. Günay Elgin, bir iş gezisi için Tunus'a gitti. Elgin, 100 kişilik gezinin son gününde kahvaltıda ekmeğine peynir sürerken arkadaşlarına "Şimdi bu peyniri yerim, brusella olurum" diyerek şaka yaptı. Bu şakanın gerçek olacağı, Günay'ın aklına bile gelmezdi.

Voleybol hakemliği de yapan 34 yaşındaki işadamı, İzmir'e döner dönmez aşırı yorgunluktan dolayı doktora başvurdu. 20 günde 15 kilo kaybeden Günay'ın tetkik sonuçları ise şoka neden oldu. Yaptığı şakanın gerçek olduğuna inanamayan Günay, brusella olarak bilinen malta hummasına yakalanmıştı. 20 gün boyunca yoğun bakımda kalan işadımı, 1 çocuğunu ve acılı eşini geride bırakarak hayata veda etti.

Malta humması nedir?

Hastalık koyun, keçi, sığır, manda gibi hayvanlarda görülüyor. Hayvanların çiğ sütünün ya da etinin tüketilmesiyle, virüs insanlara geçiyor. Virüs, 20 günlük kuluçka süresinden sonra kendisini gösteriyor.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious