Hayat kadını satıcıları yakalandı

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Van'da düzenlenen operasyonda, kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları öne sürülen 9 kişi ile 5'i yabancı uyruklu 8 kadın yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Van merkez ve Edremit ilçesindeki 8 ayrı evde, yurt dışı ve yurt içinden kente getirilen kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığını belirledi.

Bunun üzerine düzenlenen “Bozgun” adlı operasyonda, kiraladıkları evlerde kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen A.A, M.B, A.B, F.B, U.A, G.D, R.İ, İ.M. ve Ö.K. ile fuhuş yaptırılan 5'i yabancı uyruklu 8 kadın gözaltına alındı.

Üzerlerinde sahte kimliklerle yakalanan 9 kişi, Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından “suç işlemek maksadı ile örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt faaliyetleri içerisinde fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, sahte kimlik tanzim etmek ve kullanmak, kasten adam öldürmek” suçlarından adliyeye sevk edildi.
Kadınlardan Azerbaycan uyruklu A.L'nin Sağlık Müdürlüğündeki muayenesinde frengi hastalığı tespit edildi, olayla ilgili İ.K'nin de arandığı bildirildi.

Emniyet ekipleri, zanlıların, çıkar amaçlı suç örgütü kurarak, yurt dışından ve diğer illerden getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdıklarını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious