Hayat kadınları sorgulanıyor

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Yalova'daki hayat kadını operasyonunda gözaltına alınan 15 kişinin sorgusu sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından 'yabancı uyruklu hayat kadınlarına pasaport temin etmek, vize süreleri geçen hayat kadınlarını sınır dışı etmemek, rüşvet almak ve rüşvet karşılığında iş yapmak' iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişinin sorgulaması sürüyor.
"Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçlamasıyla gözaltına alınan ve doktor kontrolünden geçirilen zanlılar, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktılar. Aralarında polislerin de bulunduğu zanlıların yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Dün ilk etapta 4 kişinin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında bugün yeni gözaltılar yapıldı. Yalova Emniyet Müdürlüğü, gözaltına alınan kişi sayısını 15 olarak açıklarken, zanlılar arasında Yalova Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi'nden H.G., Yalova Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü'nden Z.Z.D'nin de bulunması dikkat çekti. İnsan ticareti ile mücadelede telefon ihbar hattına gelen incelemeler sonucunda Yalova'nın ilk beşe girmesi üzerine inceleme altına alınan Yalova Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi'nde iki günden beri pasaport işlemleri de durduruldu.

Yabancı uyruklu hayat kadınlarına pasaport temin etmek, vize süreleri geçen hayat kadınlarını sınır dışı etmemek, rüşvet almak ve rüşvet karşılığı iş yaptıkları gerekçeleriyle gözaltına alınan 15 kişinin sorgulaması sürüyor. Akşam saatlerinde doktor kontrolünden geçirilen zanlılar ile yabancı uyruklu hayat kadınları gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Hayat kadınlarının, kendilerini görüntülemek isteyen gazetecilere Türkçe küfretmesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious