Hayat kurtaran balyoz hatıra oldu

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın makam aracının camını kıran balyozu satın alarak Meclis'teki makamına getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün rahatsızlanınca Ankara Güven Hastanesi'ne götürülmüştü. Koruması ve şöförünün araçtan çıkması üzerine zırhlı makam aracının kapıları otomatik olarak kilitlenmiş, Başbakan Erdoğan araçta baygın halde mahsur kalmıştı. Erdoğan'ın makam aracı, yan tarafta bulunan inşaattan getirilen bir balyozla araç camımının kırılması suretiyle açılabilmişti.

Bu olaydan çok etkilendiğini ifade eden Fevzi Berdibek, olayın kırsal bir kesimde ve şehir dışında yaşanması halinde kimsenin istemediği kötü şeylerin yaşanabileceğini ifade etti. Güven Hastanesi'nin yanında bulunan inşaata giderek 'Türkiye'nin en güçlü Başbakanı' olarak nitelediği Erdoğan'ın belki de hayatını kurtaran balyozu alarak makamına getirdiğini belirten Berdibek, "Bize çok şey kazandıran bu bolyozu, manevi değeri nedeniyle alıp yanımda saklamayı uygun gördüm. Hayatımın sonuna kadar bunu saklayacağım. Kimseye vermeyi de düşünmüyorum. Belki isterse Başbakan Erdoğan'a verebilirim. Balyozun benim yanımda çok büyük bir kıymeti vardır. Başbakan Erdoğan bugün hayattaysa, bu balyozun sayesinde de olabilir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious