Hayat kurtaran evlilik

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Bir özel havayolu şirketinde hosteslik yapan Türk kızı Sibel Kaya, hayatını kurtaran Nepalli rafting hocası Kumar Shrestha ile evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sibel Kaya, önceki yıl ablası Şerife ile beraber Antalya Dalaman’a rafting yapmaya gitti. Dalaman Çayı’nda rafting yaparken Sibel Kaya’nın bulunduğu bot devrildi. Sibel Kaya’nın bulunduğu botu arkadan başka bir botla takip eden Nepalli rafting hocası 31 yaşındaki Kumar Shrestha, ölümü göze alıp suya atladı. Shrestha, Sibel’i kıyıya çıkardı. Botu ters döndüğünde bayılan Sibel Kaya, kendine geldiğinde hayatını Kumar Shrestha’nın kurtardığını öğrendi. Bu olaydan sonra ikili arasında başlayan arkadaşlık, Kumar Shrestha’nın sık sık yaptığı Nepal yolculuklarıyla daha da ilerledi.

Sibel Kaya, yaklaşık üç sene süren arkadaşlıkları için, "Kumar’a bilet temin ediyordum. Kumar bu arada kendi isteğiyle Müslüman oldu ve adını Ömer olarak değiştirdi. Zamanla ona karşı bir şeyler hissettiğimi anladım. O da bana aşkını itiraf edip, evlenme teklif etti" dedi. Nepalli damat Kumar Shrestha ise Sibel Kaya’ya olan aşkını, "Sanırım ilk görüşte aşk bu olsa gerek. Evlenmek için üç sene bekledim ve muradıma erdim" diye anlattı.

Ailesi Nepal’de bulunan Kumar Shrestha, Sibel Kaya’yı istemek için Nepal Fahri Konsolosu Prof. Dr. Günseli Malkoç’a başvurdu. Günseli Malkoç ve eşi İbrahim Malkoç da Sibel Kaya’yı ailesinden istedi. Çift önceki gün Avcılar Belediyesi’nde kıyılan nikáh ile dünya evine girdi. Çiftin nikáh şahitliklerini yapan Prof. Dr. Günseli Malkoç gelin Kaya’ya, Nepal’de evlilik simgesi anlamına gelen, 24 ayar altından yapılan el işi ’Tilara’ adı verilen kolye taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious