Hayat ona yüzünü erken gösterdi!

Hayat ona yüzünü erken gösterdi!.10388
  • Giriş : 16.12.2007 / 14:40:00

Hayat ona ilk oyununu daha 10 günlükken oynadı. İşt acı başlayan bir yaşam öyküsü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'nın Fethiye ilçesinde boş bir pansiyonda, valiz içerisine terkedilmiş bir bebek bulundu. Bir kolu dirseğinden itibaren olmayan henüz 10 günlük ve 2 kilogram ağırlığındaki bebek, Fethiye Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Engelli olan talihsiz bebeğe sahip çıkan polisler ona 'Sonay' adını verdi. Bebeği bulan ve altını değiştirip karnını doyurduktan sonra polise ihbar eden Burhan Yıldırım isimli şahıs yaşadığı şoku, "Ben köpek yavrusudur diyerek valizi açtım, valizden bebek çıktı. Bu nasıl bir vicdan ve yürektir anlayamadım" dedi.

Burhan Yıldırım isimli vatandaş, sabah saatlerinde Karagözler Mahallesi 30. Sokak üzerinde bulunan Aliş Pansiyon'dan gelen sesler üzerine içeri girdi. Yıldırım, inilti şeklinde devam eden sesleri takip ederek pansiyonun 107 kapı numaralı odasına gitti. Seslerin banyodaki valizden geldiğini fark eden Yıldırım, içinde köpek yavrusu olduğunu düşündüğü valizi açtı. Valizin içinden köpek çıkmasını beklerken bir bebekle karşılaşan Yıldırım, neye uğradığını şaşırdı. Hemen bebeği alıp eve götüren altını değiştirip karnını doyuran Yıldırım, daha sonra polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri 10 günlük bebeği alarak hastaneye götürdü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan minik bebek, daha sonra yoğun bakımda yaşam ünitesine bağlandı.

Polisler tarafından sahiplenilen ve sağ kolu dirseğinden itibaren olmayan bebeğe, yılın son ayında doğması ve bulunması nedeniyle 'Sonay' ismi verildi. Konuyla ilgili inceleme ve soruşturma devam ederken, Sonay bebeğin henüz hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious