Hayata tutunmaktan vazgeçmeyin!

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Kişisel Gelişim Uzmanı Türker İşler, cezaevindeki hanımlara hayata tutunmaktan vazgeçilmemesi gerektiğini öğütledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Programın konuşmacısı İşler, her zaman pozitif olabilmenin önemine değindi. Olumsuzluklar karşısında güçlü olunması gerektiğini vurgulayan İşler, hayatın bir hikaye olduğunu ve tercih edilen senaryoya göre farklı zamanlarının yaşandığını söyledi.
İçinde yaşanan zamanın hakkının verilmesi gerektiğini anlatan Türker İşler, "Hayat denilen hikaye var. Bu hikaye içinde bize başrol verilmiş. Biz de tercih ettiğimiz oyun içindeki birçok senaryoya göre hayatın farklı zamanlarını yaşıyoruz. Hayatın başlangıcında neredeydik, sonra nerelere geldik, şimdi neredeyiz, bundan sonra nerede olacağız? Aslında bunlar, kocaman bir hikaye içinde küçük bölümler. Önemli olan, içinde yaşadığımız anın hakkını vermektir." dedi.

"Toplumun gözünde suçluyum, artık birşey yapamam." diye düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan İşler, hayat mücadelesiyle ilgili Geralt Metroz adlı İsviçreli bir engellinin yaşadıklarını örnek gösterdi. İşler, 2.5 yaşında geçirdiği tren kazasında iki bacağını birden kaybeden Metroz'un kabuğuna çekilmediğini, dünyaca tanınan bir buz hokeyi ve tekerlekli sandalye tenisi oyuncusu olarak engelli yaşama başkaldırdığını ifade etti.

Katılımcılara Metroz'un, "Eğer ölmediysem, bunun sebebi hayatta yapacak daha çok şey olduğundandır. Hayatım her gün daha fazla yaşamaya değiyor. Varoluşuma bir joker gibi bakıyorum." dediğini aktaran İşler, hayattan hiçbir zaman vazgeçilmemesini ve devamlı mücadele içinde olunmasını tavsiye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious