Hayatı güzelleştirmek bizim elimizde!

Hayatı güzelleştirmek bizim elimizde!.9871
  • Giriş : 26.02.2009 / 14:37:00

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Üstün Dökmen, hayatı, kişinin kendisinin güzelleştireceğini belirterek, "Doğumunuzdan siz sorumlu değilsiniz ama hayatın finalinden sorumlusunuz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de düzenlenen 7. Sağlık Halk Kongresi'nde konuşan Prof. Dr. Dökmen, kişinin geleceğe yönelik hayatını planlaması gerektiğini belirterek, "Kişi yaşama karşı ne çok kaygılı ne de kaygısız olmalı. En olumsuz şartlarda bile pes etmemek, mücadeleci olmak gerekiyor." diye konuştu.

Yaşamın perde aralığında daima bir aydınlığın olduğunu vurgulayan Dökmen, "Yeter ki siz perdeyi kapatmayın." ifadesini kullandı.

Hayata farklı açılardan bakma becerisinin geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Üstün Dökmen, kişilerin çevresini eleştirmekten ziyade olumlu yaklaşması gerektiğini vurguladı.

Teknolojinin geliştiğini ancak bu durumun insan ilişkilerini zayıflattığının altını çizen Prof. Dr. Dökmen, kişilerin ancak sağlığına dikkat ettiği takdirde mutlu olabileceğini söyledi.

Diyabeti de kredi kartlarına benzeten Dökmen, "Kullanım sırasında fark edilmese de fatura sonuçları acı olabilmekte." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*