Hayatlarında ilk kez sinemaya gittiler

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Yenişehir Galeria Sinemaları, son 1 hafta içinde hayatlarında hiç sinemaya gitmeyen 750 çocuğa beyaz perdede film izlemenin heyecanını yaşattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yenişehir Belediyesi Galeria Sinemaları Yetkilisi Abdulkadir Aydın, Yenişehir bölgesindeki çocuklar için düzenlenen etkinliğin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Sadece Yetiştirme Yurdu'ndan ve lösemili çocuklardan 100 kişiye ulaştıklarını belirten Aydın, toplam 750 öğrenciye günde 2 seans halinde hizmet verdiklerini kaydetti.

Yoğun göç alan Diyarbakır'da kenar mahallelerdeki çocukların yüzde 70-80'inin sinema kültüründen mahrum olduğuna dikkat çeken Aydın, "Çocuklar, sinemaya gelmek, sinema kültürüyle tanışmak istiyorlar. Biz de buna imkan sağlıyoruz. Bu etkinlik, aynı zamanda çocukların sosyalleşmesine de büyük bir katkı sunuyor. Hedefimiz, Yenişehir genelinde sinemaya gitmeyen çocuğun kalmamasıdır." dedi.

Hayatlarında ilk kez sinemaya gelen çocuklar ise "Bu etkinliklerin devamını istiyoruz." dedi. Öğrencileriyle birlikte sinemaya gelen öğretmenler de sinemanın çocukların sosyal yönünün gelişmesi için önemli bir araç olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious