Hayatlarında ilkkez sinemaya gittiler

Hayatlarında ilkkez sinemaya gittiler.13298
  • Giriş : 25.04.2009 / 10:57:00

1. Gaziantep Çocuk Şenliği kapsamında düzenledikleri Çocuk Filmleri Şenliği'nde, hayatlarında hiç sinemaya gitmeyen yaklaşık 10 bin çocuğun, ilk kez orijinal sinema makinesiyle film izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 1. Gaziantep Çocuk Şenliği kapsamında düzenledikleri Çocuk Filmleri Şenliği'nde, hayatlarında hiç sinemaya gitmeyen yaklaşık 10 bin çocuğun, ilk kez orijinal sinema makinesiyle film izlediğini söyledi.

Güzelbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana, bir belediyenin görevleri arasında bulunan tüm hizmetleri yapmaya çalıştıklarını,halkın sosyalleşmesine katkıda bulunmak ve eğitim seviyesinin yükselmesine yardımcı olmak için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Kentlerin sadece şehircilik bakımından gelişmesinin yeterli olmadığını, sosyal ve kültürel alanda da gelişmesinin, kentin gelişimini tamamlayan bir unsur olacağına inandıklarını anlatan Güzelbey, bu nedenle sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlediklerini bildirdi.

Güzelbey, çocuklara çok önem verdiklerini, bu nedenle eğitime katkı çalışmaları kapsamında birçok okulun tadilatını üstlendiklerini dile getirdi.

''POZİTİF DÜŞÜNEN İNSANLARIN ARTMASINI İSTİYORUZ''

Güzelbey, sosyal ve kültürel etkinliklerin insanların hayata bakış açılarını değiştirdiğini ve bireyin pozitif düşünmeye başlamasını sağladığını ifade ederek, ''Bizler pozitif düşünen insanların artmasını istiyoruz. Belediye olarak çocuklara ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü çocuklara yapılan hizmetin aslında geleceğe yapılacak en büyük yatırım olduğunun farkındayız'' dedi.

İnsanların küçükken gittikleri ilk tiyatro oyunu, ilk sinema filmi veya ilk konseri unutamadıklarını, bunu hayatlarında her zaman hatırladıkları güzel bir anı olarak sakladıklarını belirten Güzelbey, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İnsanların küçük yaşta karşılaştıkları güzel olaylar ve sosyal etkinlikler, kişinin daha güzel ve olumlu düşünmesini sağlar. Bu düşünceden hareketle biz de 1. Gaziantep Çocuk Filmleri Şenliği'ni düzenledik. Ancak, bu şenliğin özelliği, tüm ilçelerimizde gerçekleştiriyor olmamızdır. Gaziantep'in 9 ilçesinde de, özellikle sosyal ve kültürel faaliyetlerden yoksun çocukların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde filmler gösterdik.

Bugüne kadar hiç sinemaya gitmemiş, ilk kez sinemaya gelen yaklaşık 10 bin çocuk, orijinal sinema makinesi ile film izledi. 13-26 Nisan tarihleri arasında genelde vizyondaki filmlerin gösterildiği şenliğimiz, çocukların, hayranlık ve mutluluklarına sahne oluyor.''

GAZİANTEP'İN BÜTÜNÜNÜ KUCAKLAYACAĞIZ

Güzelbey, belediye olarak çocuklara çok ayrı bir önem verdiklerini ve çocuklar için projeler üretmeye devam edeceklerini ifade ederek, ''Şenliğimizi bundan sonraki yıllarda genişleterek devam ettireceğiz. Şenliğin sonunda yaklaşık 15 bin çocuğun sinemaya gelmesini hedefliyoruz. Gaziantep'i kültür ve sanat kenti yapacağız ve bu çalışmamızda Gaziantep'in bütününü kucaklayacağız''dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*