Haydar Usta'nın jesti tanıtıyor

Haydar Usta'nın jesti tanıtıyor.15370
  • Giriş : 02.07.2007 / 16:10:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 16:28:30

106 ülkeden gelen bedelli askerler Haydar Usta’nın jesti ile karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Burdur’da faaliyet gösteren Edem Dondurma, Burdur’un ve Türkiye’nin tanıtımı için ilginç bir yola başvurdu. Dünyanın 106 ülkesinden gelen bedelli askerlerden dondurma alanlara Burdur’u tanıtmak için bedava müze giriş bileti ve Burdur’un meşhur ceviz ezmesi ile alaca dokumasını hediye ediyor.

Burdur müzesinde antik çağdan kalma 1784 eser sergileniyor. Burdur’da faaliyet gösteren ve Maraş dondurması üretimi yapan Edem Dondurma geçtiğimiz yıllarda da göller bölgesinin tanıtımı için sergi ve tanıtım çalışmaları da yapmıştı.

Edem Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Usta: “1071’de Alpaslan Gazi, Anadolu’yu fethettikten sonra serdengeçtilerinden Yağmur Bey, Burdur’a akın etmiş ve burada dur demişti askerlerine, şimdi biz de Dünyanın 100’den fazla ülkesinden gelen bedelli askerlere, ‘burada dur’ diyerek göller bölgesini tanıtıyoruz. Bir bakıma gönüllü turizm elçiliğinde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Vali Rasih Özbek’in Burdur’un tanıtımı için ve ülkemize gelen bedelli askerlerin kendi kültürlerini yaşayabilmesi için çalışma başlattığını anlatan Haydar Usta, kendilerinin de esnaf olarak vali Özbek’in çalışmalarına destek verdiğini söyledi.

Türkiye’ye gelen bedelli askerlerden Fahri Özdemir ise şunları söyledi: “Ben ülkemize 23 yıldır gelmiyordum. Şimdi bir dondurma işyerinde bu tür tanıtımları görmek beni mutlu etti. Ülkemizin hediyeleşme ve dayanışma kültürünü Avrupa’da görmek mümkün değil. Burdurlulara teşekkür ederim”

HABER AKTÜEL


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious