Haydarpaşa'da skandal ölüm raporu

Haydarpaşa'da skandal ölüm raporu.10388
  • Giriş : 19.03.2008 / 22:44:00

Erken doğan bebek için öldü raporu verilerek morga gönderildi, cenazenin yıkandığı sırada hareket eden bebeği kurtarma çabaları ise bu kez yetersiz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 25 haftalık doğan ve 10 saatlik yaşamının ardından ''öldü'' raporu verilerek morga gönderilen, yıkandığı sırada hareket ettiği anlaşılan ve daha sonra kurtarılamayan bebeğin ailesi, çocuklarının ölümünde hastane görevlilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

Kadıköy Kayışdağı Nasır Caddesi Hakan Sokak 62 numarada oturan Ayhan Polat'ın eşi Fikriye Polat, 4 gün önce doğum için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Henüz 25 haftalık hamile olan Fikriye Polat, saat 22.30 sıralarında bir kız çocuk dünyaya getirdi.

Henüz iç organları gelişmemiş bebeğe, ertesi sabah saat 08.30 sıralarında ''ölüm raporu'' hazırlanarak, defin işlemlerinin yapılması için izin verildi.

Karacaahmet Mezarlığında cenaze görevlileri tarafından yıkandığı sırada parmaklarını oynattığı belirlenen bebek, hemen yakındaki Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

İlk geldiği anda, yaşadığına ilişkin rapor düzenlenen bebek, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ailesi tarafından alınarak cenaze işlemleri tamamlanan bebek, daha sonra toprağa verildi.

Polat ailesi, çocuklarının ölümünde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi görevlilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

Fikriye Polat, daha önce 2 kızını sezaryenle dünyaya getirdiğini belirterek, ''ihmali bulunan görevliler hakkında davacı olacaklarını'' söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious