Hayfa'da hayat devam ediyor

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

İsrail'in kuzeyindeki Hayfa kentinde Hizbullah'ın gönderdiği roketlere rağmen hayat devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Söz konusu yaz kamplarından biri olan Karmel Mall Yaz Okulu 250 öğrencisi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yaz okulunda 6 gönüllü öğretmen ile İsrail ordusu tarafından görevlendirilen belletmenler, yerin 3 kat altında da olsa çocukların yaz tatilin eğlenceli ve faydalı bir şekilde geçirmesi için çalışıyor.
İsrailli çocuklar ise Hizbullah'ın elinde sığınak delen bombaların olmadığını bilmese dahi sirenlerin çalmasıyle herkesin koşuşturarak indiği yeraltında kendilerini güvende hissediyor.

HAYFA'DA YARALANAN NASRALLAH'A KOŞUYOR

Hizbullah güçlerinin roket saldırıları nedeniyle şu ana kadar 10 kişinin hayatını kaybettiği Hayfa'da yaralanan yüzden fazla kişi de soluğu Rambam hastanesinde alıyor. Acil servise giren yaralılar, göğsünde Dr. Haysem Nasrallah yazan beyaz önlüklü birini görünce kendilerine kötü bir şaka yapıldığını sanıyor.

Hizbullah lideriyle aynı soyadı taşıyan 28 yaşındaki Hristiyan doktor ise soyadıyla gurur duyduğunu ifade ediyor. doktor Nasrallah, hastaneye gelen herkesi hiçbir ayrım yapmadan tedavi ettiğini ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious