Hayırda marka olduk

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Kimse Yok Mu Derneği Başkanı Özkara: "Hayırda marka olduk".

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İhtiyaç sahiplerine yardım yapan Kimse Yok Mu Derneği'nin Başkanı Mehmet Özkara, Kimse Yok Mu Derneği'nin hayır yarışında marka olduğunu belirterek, "Derneğimiz hangi alanda yardım yaparsa yapsın, yarıma muhtaç olan insanlar tarafından marka olarak görülmekte ve dünyadaki hayır kuruluşlarına örnek gösterilmektedir." dedi.
Libadiye'deki

Kimse Yok Mu Derneği, Üsküdar Libadiye'deki genel merkezinde, dernek üyelerine ve basın mensuplarına iftar verdi. İftar yemeği sonrasındaki sinevizyon sunumunun ardından konuşan Başkan Özkara, ihtiyaç sahiplerine yardım yapan derneğin yurt dışında marka haline geldiğini söyledi. Endonezya'daki deprem felaketinden sonra bu ülkeye çadır yardımı yaptıklarını belirten Özkara, "Endonezya'da depremden sonra 3 tane çadırkent kurduk. Çadırları hazırlatırken, bütün ayrıntıları hesaba katarak, çadırları kışa karşı korunaklı yaptırdık. Bizim çadırlarımız o kadar çok beğenildi ki, çevre halkı, dünyadaki diğer hayır kurumlarına 'çadırlarınızın kalitesi eğer Kimse Yok Mu'nun ki kalitesi kadar iyi değilse getirmeyin' uyarısında bulundu." dedi. Endonezya Açe'de yetim ve öksüzlere yönelik bin kişilik bölge okulu yaptırdıklarını açıklayan Özkara, Pakistan'da 10 tane okulun yaptırılıp teslim edilerek Türkiye'nin oradaki okullar aracılığıyla temsil edilidiğini dile getirdi.

Geçmişte atalarımızın yaptığı iyilikleri Kimse Yok Mu derneği aracılığıyla yapmaya gayret gösterdiklerini kaydeden Özkara, Savaş ve afet bölgelerinde görev yapan Cihan Haber Ajansı ve Zaman Gazetesi'ne teşekkür etti. Cihan'ın sadece savaş bölgesinde haber toplamadığını vurgulayan Özkara, CİHAN muhabirlerinin halka samimiyetle yaklaştığını, bölge halkının dertlerini paylaştığını söyledi.

Endonezya ile başlayan yurt dışı yardım faaliyetlerinin Pakistan, Kenya, Filistin, Lübnan, Etiyopya ile devam ettiğini ifade eden Özkara, yardım yapılan her yerde Kimse Yok Mu derneğinin en iyi ve en doyurucu yardım kuruluşu olduğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious