'Hayırlı olsun' Sağa,'Belli değil' Sola

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışından sonra gazetecilerle Köşk seçimlerini konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, ilginç mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sohbet sırasında Erdoğan'a "Uçakta gelirken yaptığınız açıklamalar Türk basınına (11. Cumhurbaşkanı hayırlı olsun) diye yansıdı.'' hatırlatmasını yaptı.

Erdoğan, bunun üzerine "Her Türk evladına düşen; '11. Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'mize hayırlı olması' demektir. Ben de Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı kim olursa olsun ülkemize, ülkeme hayırlı olsun derim. Bu, benim kalbimin derinliklerinden gelen en önemli duamdır, temennimdir." dedi. Erdoğan, "Size (hayırlı olsun) demek şansını elde edecek miyiz?" sorusuna, "Artık inşallah 15'i akşamında veyahut seçim takvimine göre hangi turda seçilecekse, o tur bittikten sonra göreceksiniz. O zaman kime (hayırlı olsun) diyeceğimiz ortaya çıkacaktır." karşılığını verdi.

Erdoğan bu diyalogların ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz'un teklifi üzerine 'hayırlı olsun' diyenler grubunda yer alan Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Hürriyet Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu, Sabah Ankara Temsilcisi Aslı Aydıntaşbaş ve Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar'ı sağına alırken, 'hâlâ belli değil' görüşündeki Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal, Yeni Şafak Ankara Temsilcisi Mehmet Ocaktan, Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi Nuri Elibol'u ise soluna alarak objektiflerin karşısına geçti. Erdoğan'ın çağrısı üzerine fotoğraf karesine giren Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki de 'hâlâ belli değil'cilerin safında yer aldı. Durumu fark eden Beki, "Aslında yanlış yere geçtim." esprisini yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious