Hayırsever işadamı omuzlarda taşındı

Hayırsever işadamı omuzlarda taşındı.12039
  • Giriş : 24.03.2008 / 18:47:00

Şanlıurfa Birecikli işadamı Ali Karaata, yaptırmış olduğu okulun açılışında ilk önce vatandaşlarca daha sonrada ilçe Kaymakamı tarafından omuzlarda taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz yıl Birecik ilçesinin eğitim sorunu için bir milyon Amerikan doları bağışta bulunan hayır sever işadamı ünlü modacı Ali Karaata, adının verildiği lisenin açılışına katıldı. Beraberinde gelen çok sayıda eski siyasetçi ve işadamlarıyla okulun bulunduğu Karşıyaka Mahallesi'ne gelen Ali Karaata, vatandaşın yoğun ilgisiyle omuzlarda taşındı.

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, eski başbakan yardımcılarından Hikmet Çetin, eski İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, ilçe Kaymakamı Tuncay Sonel ve Birecik Belediye Başkanı A. Kadir Yüksel, çok sayıda işadamı ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde Ali Karaata'ya Vali Yusuf Yavaşcan tarafından şükran plaketi verildi. Daha sonra ilçe kaymakamı ve belediye başkanı tarafından hazırlanmış olan üzerinde Birecik ve hayırsever işadamının resmi bulunan bakır tepsi Ali Karaata'ya verildi. Burada konuşan Kaymakam Sonel, eğitime destek veren herkesin omuzlarda taşınacağını söyleyerek hayırsever işadamını omzuna alarak teşekkür etti.

Ali Karaata, daha sonra misafirlerle beraber okulun açılışını yaparak okulda incelemelerde bulundu. Atatürk büstü önünde eğilen hayırsever işadamı Ali Karaata tüm hemşehrilerinden memleketlerine katkıda ve destekte bulunmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious