Hayırseverlerden Emniyete 33 araç

Hayırseverlerden Emniyete 33 araç.17274
  • Giriş : 04.07.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ta sanayici ve iş adamları ve sivil toplum kuruluşları tarafından alınan 33 adet ekip otosu törenle Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek bir konuşma yaptı. Çelikbilek, Kahramanmaraş'ın her gün büyüyen bir kent olduğunu ve bu büyüme karşısında güvenlik güçlerinin araç ve gereç yönünden de güçlenmesi gerektiğini belirtti. Çelikbilek,

"Emniyet Müdürlüğümüze kazandırılan yeni ekip otolarıyla, yılda 170 bin YTL yakıt, 30 milyar bakım ve onarım masrafları olmak üzere, toplam 200 bin YTL.'lik bir tasarruf sağlaması hedeflenmektedir." dedi. Çelikbilek, Emniyet Müdürlüğü'ne araç katkısında bulunan Kahramanmaraşlı işadamlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Kahramanmaraş Valisi İlhan Atış da yaptığı konuşmada, Emniyet Müdürlüğü'ne armağan edilen yeni araçların Kahramanmaraş'ta devlet ve vatandaş iş birliğinin en güzel örneği olduğunu kaydederek, "Kahramanmaraşlılar bu alanda da kahramanlıklarını bir kere daha göstermişlerdir." dedi.

Düzenlenen törende bir üst rütbeye yükselen 22 emniyet mensubuna rütbeleri takıldı. Bu arada görevlerinde başarı gösteren 11 polis memuruna da takdirname verildi. Törende ayrıca araç alınmasına katkıda bulunan hayırsever işadamlarına plaket verildi. Yeni araçlar daha sonra kent merkezinde tur attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious