Hayrullah Mahmud'da gözaltına alındı

Hayrullah Mahmud'da gözaltına alındı.9480
  • Giriş : 28.07.2007 / 16:27:00
  • Güncelleme : 28.07.2007 / 16:42:01

Ergün Poyraz ve Hayrullah Mahmud'un Kuvvai Milliye Derneği ile bağlantısı olduğu iddia ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Ümraniye'de bulunan el bombaları soruşturması kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hakkında ''Musa'nın Çocukları'' isimli bir kitap yazan Ergün Poyraz'la, gazeteci Hayrullah Mahmud gözaltına alındı.


      İddialara göre her iki yazarın da soruşturmanın merkezinde bulunan Kuvvai Milliye Derneğ'iyle bağlantısı olduğu iddia ediliyor.


      Ankara'da yakalanan Ergün Poyraz sorgulanmak üzere İstanbul'a getirildi.
      İddialara göre Poyraz, hem Başbakan'a yayın yoluyla hakaret etmek davasında ifade vermemek, hem de Kuvavi Milliye Derneği'ne bağlı internet sitesinde yazdığı yazılar hakkında sorgulanacak.


      Gözaltına alınan bir başka isim ise gazeteci yazar Hayrullah Mahmud. Cem Uzan döneminde Star gazetesi Ankara Temsilciliği görevinde bulunan gazeteci Hayrullah Mahmud da İzmir'in Urla ilçesinde yakalandı.


      İddialara göre Kuvvai Milliye Derneği'yle bağlantısı bulunan Mahmud da, Poyraz gibi sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
     
     Erdoğan'la mahkemelik

      Ergün Poyraz'ın, AKP ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında kitapları bulunuyor. Poyraz, "Patlak Ampul", "Kanla Abdest Alanlar", "Hilafet Ordusundan Arap-Kürt Partisine" adlı kitapların yanı sıra, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'la ilgili "Musa'nın Çocukları", Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le ilgili "Musa'nın Gülü", eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'la ilgili de "Musa'nın Mücahidi" adlı kitapları yazmıştı. Poyraz, bu kitapları nedeniyle Erdoğan'la mahkemelik olmuştu. Poyraz'ın kitabının toplatılması için başvuruda bulunulmuştu.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious