Hayrünnisa Gül, Toptan'ın resepsiyonuna katılmayacak

Hayrünnisa Gül, Toptan'ın resepsiyonuna katılmayacak .9211
  • Giriş : 01.10.2007 / 13:05:00
  • Güncelleme : 01.10.2007 / 14:03:31

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın bu akşamki Meclis açılış resepsiyonuna, Hayrünnisa Gül katılmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın bu akşamki Meclis açılış resepsiyonuna, eşi ile birlikte davetli bulunmasına karşın son dakika değişikliği olmazsa katılmama kararı aldı.
Cumhurbaşkanı Gül, bugün açış konuşmasını yapacağı TBMM'de, akşam Toptan ve eşi Saime Toptan'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan resepsiyona eşsiz katılacak. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç türbanlı olduğu için 22. dönem TBMM'sinde yıllık geneleksel resepsiyonlarda eşsiz ev sahipliği yapıyordu. Böylece TSK'nın üst düzey komuta kademesi de resepsiyonlara geliyordu. 23. dönem TBMM'de eşi türbansız olan Köksal Toptan'ın başkan seçilmesiyle birlikte bu yılki resepsiyon daveti ise eşli olarak yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda Başbakan ve Dışişleri Bakanı iken resepsiyonlara eşsiz katılan Gül, bugün Cumhurbaşkanı sıfatıyla katılacağı resepsiyona yine eşi Hayrünnisa Gül olmadan gelecek. Son dakika değişikliği olmazsa Hayrünnisa Gül'ün katılmama kararı aldığı resepsiyonda hükümet üyelerinden eşi türbanlı olan bakanlar tarafından nasıl bir tutum takınılacağı ise bu akşam belli olacak.
Hayrünnisa Gül'ün katılmayacağı resepsiyona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılıp katılmayacağı ise kesinlik kazanmadı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büşyükanıt ile kuvvet komutanları tarafından resepsiyon konusunda nasıl bir tutum takınılacağı ise bugün ortaya çıkacak.

Münevver Hanım katılmamıştı
Eski TBMM Başkanı Arınç'ın eşi Münevver Arınç, resepsiyonlara hiç katılmamıştı. Münevver Arınç sadece TBMM ödülünün töreni nedeniyle Meclis'e gelmişti. Münevver Arınç'ın bu sefer milletvekili eşi sıfatıyla davetli olduğu resepsiyona katılıp katılmayacağı da merak konusu oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious