Hayrünnisa Gül neden üzülüyor?

Hayrünnisa Gül neden üzülüyor?.9569
  • Giriş : 01.06.2007 / 09:53:00
  • Güncelleme : 01.06.2007 / 10:04:06

Bayan Gül: "Kişisel tercihim olan bir konuda önyargı ile yüzyüze kalmak beni üzüyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, "Kişisel tercihim olan bir konuda önyargı ile yüzyüze kalmak beni üzüyor" dedi.
Hayrünnisa Gül, İngiliz The Times gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Bayan Gül, başörtüsünün kişisel bir tercih olarak gördüğünü belirterek bu konuda önyargı ile karşılaşmasının kendisini üzdüğünü söyledi. AK Parti'nin "gizli bir ajandası" olduğu yönelik ithamlara ilişkin Gül, "Hala onu arıyorum." diyerek ithamları önemsemediğini gösterdi.

The Times, Hayrünnisa Gül'e ilişkin yorumunda, "Bu neşeli ve sevimli kadının, geçen ayki siyasi fırtının merkezinde olduğuna inanmak zor." dedi. Gazete, Hayrünnisa Gül için "modern ve İslam'ın çok hoşgörülü bir yorumun uygulayan batılı bir kadın" dedi.

Bayan Gül, Dışişleri Bakanı'nın eşi olarak 50'den fazla ülkeye gittiğini ve binlerce yabancı konuğu misafir ettiğini kaydetti. Bayan Gül, eşi Abdullah Gül'ün de bulunduğu hükümetin "herkesin kendi istediği bir şekilde yaşayabileceği birinci sınıf bir demokrasi" inşaa etmeye çalıştığını kaydetti. Bayan Gül, "Enerjimizi doğru yolda kullanmalıyız. Yapacağımız çok iş var." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious