Hayrünnisa Gül'e engelli çocuklardan anneler günü ziyareti

  • Giriş : 10.05.2008 / 16:18:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, kendisine mektup yazarak ''Anneler Günü'' şiiri okumak istediğini belirten zihinsel engelli 15 yaşındaki Mehmet Yasin Birgin ile 6 engelli çocuğu anneleriyle birlikte kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen ziyarete, Hayrünnisa Gül'e kendi el yazısıyla mektup yazarak ''Anneler Günü'' şiiri okumak istediğini belirten ve Gül'e, ''Benim annem olur musunuz?'' diye hitap eden Birgin ile 6 zihinsel engelli çocuk anneleriyle beraber katıldı. Kabulde, engelli çocukların öğrenim gördüğü Silivri Özel Aktif Çağrışım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü ve öğretmenleri de hazır bulundu.

İstanbul'dan gelen Mehmet Yasin Birgin, ziyarette, ''Anneciğim Seni Ben...'' adlı şiiri okudu. Bir engelli kız çocuğu, bahçelerinden topladığı armağan etti. Elişi kağıtlarından yaptıkları Türk bayrağı tablosunu Hayrünnisa Gül'e armağan eden zihinsel engelli öğrenciler, daha sonra hep birlikte şarkı söylediler.

Hayrünnisa Gül, Mehmet Yasin Birgin ve arkadaşlarının ziyaretinden çok duygulandığını, mektubun da kendisine aynı hisleri yaşattığını dile getirerek, ''Ben sizin bir gün değil, her gün annenizim. Bunu unutmayın, hepinizin annesiyim. Mektubu da çok beğendim. Beni çok duygulandırdınız'' dedi.

Tüm annelerin Anneler Günü'nü de kutlayan Hayrünnisa Gül, özellikle engelli çocuğu olan annelerin daha büyük emekler verdiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a halı armağan eden görme engelli annenin kendisini de ziyaret ettiğini aktaran Gül, çocuk sahibi olan engelli annelerin de haklarının ödenemeyeceğini, büyük fedakarlıklar gösterdiklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious