Hayrünnisa Gül'e türban davası

Hayrünnisa Gül'e türban davası .15493
  • Giriş : 03.11.2007 / 11:33:00
  • Güncelleme : 03.11.2007 / 12:20:28

'Köşk'te türban olmamalı' diyen CHP'li Arıtman, Hayrünnisa Gül'e dava açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP'li Canan Arıtman, Hayrünnisa Gül’ün türbanını mahkemeye taşıyacağını açıkladı. Arıtman, türbanla Köşk’te bulunması nedeniyle Gül’ün eşi aleyhine dava açacağını söyledi.

Meclis kulisinde bir grup gazeteci ile sohbet eden Arıtman, Hayrünnisa Gül ile ilgili dava açmaya hazırlandığını belirtti. Arıtman, “Eğer üniversite öğrencileri okullarına türbanla giremiyorsa, Hayrünnisa Gül de Köşk’e öyle yani türbanla girememelidir. Bu hukuken yanlıştır” dedi.

Cumhuriyetin kurumları arasında eşitlik olması gerektiğini savunan Arıtman, “Ben yürekli avukatlar arıyorum. Eğer cesur avukat bulabilirsem hiç düşünmeden davayı açacağım. Benim bir cumhuriyet kadını olarak türbanın Köşk’e çıkmasını kabul edemiyorum” şeklinde konuştu.

’Rahibeye benzemiş’

Hayrünnisa Gül’ün kıyafetlerini de eleştiren Arıtman, “Hayrünnisa Gül hanımefendi frak üstüne türban giymiş, tam komedi. Dünyada heralde eşi benzeri olmayan bir giyim tarzı. Son giydiği kıyafetle aynı rahibelere benzemiş. Dikkat ederseniz rahibelerin kıyafetleri de böyledir. Penguene benzemiş diyeceğim, penguenlere haksızlık olacak” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious